7 C
Pec
E mërkurë, 29 Mars, 2023

Ka nisur takimi i Kurtit me Borrellin dhe Lajçakun

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka nisur takimin me Përfaqësuesin e Lartë të Bashkimit Evropian Josep Borrell dhe të dërguarin special për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, në Ohër.

Më herët, Borrelli dheLajçak, takuan presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq. Në fund do të mbahet takimi trelateral./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...