18.2 C
Pec
E enjte, 23 Maj, 2024

Kadri Veseli: Nuk do të lejojmë ftohje të raporteve me SHBA-në

Kryetari i Kuvendit të Kosovës Kadri Veseli, tha se gati për një shekull Kosova ka pasur armik Serbinë.

“Procesi i dialogut do të jetë përfundimtar, nga i cili Kosovës do të merre ulësen e OKB-së. Ne Mitrovicën nuk e kemi as me shit, as me ble, e as me mbrojt vet. Ne duhet të respektojmë kushtetutën e Kosovës. Vendimmarrja do të jetë në institucionet e Kosovës”, tha Veseli sot në Mitrovicë me rastin e lansimit  e Programit financiar (fondit) për Inovacion dhe Ndërmarrësi për financimin e Bizneseve fillestare – “Start-up”.

Sipas tij Kosova ka vetëm një orientim që është perëndimor. “Ne nuk do të lejojmë ftohje me SHBA-në. Në njëjtën kohë është ekonomia e lirë e tregut dhe inovacionit e ndërmarrësia e cila do të zhvillohet në vend. Kosova është e të githë neve”, tha Veseli.Njesh& RTK

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...