15.7 C
Pec
E hënë, 15 Prill, 2024

Kalabria pa rrymë që nga ora 11:00, KEDS-i thotë se qytetarë të pandërgjegjshëm po pamundësojnë punimet

Që nga ora 11:00 rruga Agim Çela në lagjen Kalabria në Prishtinë është pa rrymë.

Kështu ka bërë të ditur një qytetare në një prononcim për Njeshin që ka dashur të mbetet anonime.

“Që nga ora 11:00 jemi pa rrymë në rrugën Agim Çela në lagjen Kalabria, përballë shkollës ‘7 Marsi’”, ka thënë ajo për Njeshin.

Sipas saj kjo ka ndodhur për shkak të se një qytetar ka penguar punimet në rrugën e tij. E sipas saj kjo lidhet me futjen e sistemit të rrymës nën tokë.

Njeshi ka kontaktuar me zëdhënësin e KEDS-it, Viktor Buzhala, i cili ka thënë se disa qytetarë të pandërgjegjshëm kanë nxjerrë pengesa të mëdha.

“KEDS-i është i përkushtuar që të ofrojë shërbime sa më kualitative për të gjithë konsumatorët. Si rrjedhojë edhe duke investuar në shumë pjesë të vendit, duke përfshirë edhe lokalitetin që iu apostrofohemi. Por, fatkeqësisht disa qytetarë të pandërgjegjshëm kanë nxjerrë pengesa të mëdha, duke pamundësuar kryerjen e këtij misioni”, ka thënë Buzhala.

Ai tutje shton se, “furnizimi me energji elektrike është e mirë e përbashkët, por edhe përgjegjësi e të gjithëve që janë kooperativë në mënyrë që të gjithë qytetarët të kenë benifite sa më të mëdha dhe më kualitative”.

Bushala thotë se këto pengesa vetëm sa po e vonojnë rinimin e rrjetit elektrik.

“Presim që edhe ata që e bëjnë të kundërtën të reflektojnë në mënyrë që të mos na pengojnë apo pamundësojnë që në të përmirësojmë shërbimet në rrjetin e trashëguar në gjendje të rëndë. Ne nuk do të ndalemi për pengesat e tilla, vetëm sa po e vonojnë rinimin e rrjetit elektrik”, ka thënë Buzhala. /Njeshi/

Loading…
]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...