25.6 C
Pec
E diel, 16 Qershor, 2024

Kamberi: Bota do ta mbajë në mend Srebrenicën, politika e Vuçiqit për revidimin e historisë dështoi

Deputeti shqiptar në kuvendin e Serbisë, Shaip Kamberi, ka reaguar ndaj kalimin të rezolutës për Srebrenicën në OKB.

Ai tha se Bota do ta mbajë mend Srebrenicën.

Postimi i plotë:

Bota do ta mbajë në mend Srebrenicën.

Rezoluta për Srebrenicën kaloi në OKB.

Politika e Vuçiqit për revidimin e historisë dështoi.

84 vende të botës i dhanë grusht të fortë narativit politik të presidentit serb të mohimit të krimeve të luftës dhe gjenocidit në Srebrenicë, politikës së glorifikimit të kriminelëve të dënuar.

 

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...