4.9 C
Pec
E martë, 5 Dhjetor, 2023

Kamberi drekon me Hillin: Pozita e vështirë e shqiptarëve të Luginës kërkon masa urgjente

Deputeti shqiptar në Parlamentin e Serbisë Shaip Kamberi, ka drekuar me ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Serbi, Christopher Hill dhe shefin e misionit të OSBE-së atje, Jan Braathu.

Kamberi dhe dy diplomatët folën rreth pozitës së shqiptarëve në Luginë.

Deputeti shqiptar tha se pozita e vështirë kërkon masa urgjente.

Shaip Kamberi theksoi se shqiptarët po neglizohen.

“Falenderoj ambasadorët për angazhimin dhe përkushtimin e tyre në drejtim të avancimit të të drejtave të pakicave në vend”, tha Kamberi.

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...