22.5 C
Pec
E martë, 23 Korrik, 2024

Kandidati i PDK-së për kryeministër, Bedri Hamza nga selia e BIK-ut uron festën e Kurban Bajramit

Kandidati i Partisë Demokratike të Kosoves për Kryeministër Bedri Hamza vizitoi Terrnaven, për nder të festës së Kurban Bajramit.

Hamza uroi të gjithë besimtaret musliman duke shpresuar të ketë gëzime, begati, harmoni dhe të punojmë bashkë për progrës dhe prosporitet”

“Shfrytezoj rastin të uroj te gjithë qytetarët e Kosoves të besimit islam të iu uroj shendet, begati dhe të gjitha të mirat në familjet e tyre, është një festë që simbolizon solidaritetin,sakrificën andaj urojmë të ketë harmoni e paqe, është një festë ku njerëit janë më bujar, më solidaritet, falin edhe pajtohen prandaj gjithmonë në këto festa uroj të ketë gzime, begati, harmoni dhe të punojmë bashkë për progres dhe prosporitet” tha ai. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...