5.5 C
Pec
E diel, 21 Prill, 2024

Kandiq: Autoritetet serbe fajësojnë NATO-n për të mbuluar krimet e veta

Themeluesja e Fondit për të Drejtën Humanitare, Natasha Kandiq, ka thënë se duke akuzuar NATO-në për agresion, të gjitha autoritetet në Serbi kanë vetëm një qëllim, të mbulojnë krimet në Kosovë.

Kandiq në një postim në platformën sociale ‘X’, ka shkruar se Ushtria e Jugosllavisë dhe policia e Serbisë, për 78 ditë bombardime të NATO-s, kanë vrarë 7 mijë civil.

“Duke akuzuar NATO-n për “agresion”, të gjitha autoritetet në Serbi kanë një qëllim – të mbulojnë krimet në Kosovë të kryera nga UJ-ja dhe MPB-ja e RS-së: 7000 civilë u vranë në 78 ditë”, ka shkruar Kandiq në ‘X’. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...