2.7 C
Pec
E hënë, 4 Dhjetor, 2023

Kapet një serb në Bërnjak, i gjendet uniforma ushtarake me mbishkrime përçarëse

Një serb, shtetas i Malit të Zi është arrestuar të shtunën në Bërnjak. Policia njofton se gjatë kontrollit në veturën e tij janë gjetur një tabelë metalike me mbishkrim, një duks me mbishkrim dhe një uniformë ushtarake me mbishkrime që nxisin përçarje.

Bëhet e ditur se në cilësi të dëshmitarit është intervistuar edhe shoqëruesi i të dyshuarit në veturë, poashtu serb, shtetas i Malit të Zi.

“Të njëjtit pas inicimit të rastit me vendim të prokurorit janë liruar në procedurë të rregullt hetimore”, njofton policia. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...