16.9 C
Pec
E enjte, 23 Maj, 2024

Karabinierët italianë ndihmojnë disa familje në nevojë në Leposaviq dhe Prishtinë

Misionit i NATO-s, KFOR, ka bërë të ditur se karabinierët italianë kanë ndihmuar disa familje në nevojë në Leposaviq dhe Prishtinë.

Në njoftimin e lëshuar thuhet se KFOR-i të udhëhequr nga NATO vazhdon aktivitetet e saj në mbështetje të komuniteteve lokale.

“Karabinierët dhuruan artikuj ushqimorë dhe pajisje elektrike për familjet në nevojë në Leposaviq dhe Prishtinë”.

“Kjo nismë është pjesë e aktiviteteve të rregullta të KFOR-it në mbështetje të të gjitha komuniteteve”, thuhet në njoftim./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...