15.7 C
Pec
E hënë, 15 Prill, 2024

Karate: Klubi Arena nga Peja me dy medalje

Klubi i karatesë “Arena” nga Peja, dita ditës po e dëshmon punën dhe përkushtimin e trajnerëve me suksese duke nxjerrë vazhdimisht talent dhe garues të rinjë.

Pas suksesit në kampionatin shtetërorë për të rinjë, të dielen garuesit e Arenës morën pjesë në turneun ”Shpresat e Kosovës 2019” i cilu u mbajt në Therandë.

Nxënësit e klubit Arena u stolisën me dy medale të rradhës, Blendina një garuese dhe talente e re fitoi titullin e nënkampiones së Kosovës, kurse Armini u stolisë me medalje të bronztë.

Theksojmë, se klubi “Arena” me punën profesionale të trajnerëve i kushton shumë rëndësi grupmoshave të reja, duke I përgatitur për medalje.
Në këtë garë, drejtësinë e ndau me autoritet edhe trajneri i klubit “Arena” gjygjtari nacional Bajram Desku.

Loading…
]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...