19.7 C
Pec
E shtunë, 1 Tetor, 2022

‘Karvani i Diasporës’, zëvendësministri i MPJD-së bisedon me bashkatdhetarë prizrenas

Aktiviteti “Karvani i Diasporës” dje ka vazhduar në Prizren nën moton.

Sipas MPJD-së, me moton “Shijo Kosovën”, këtij aktiviteti iu bashkuan bashkatdhetarë prizrenas, ku në bashkëbisedim ishte zëvendësministri i MPJD-së, Kreshnik Ahmeti.

“Me këtë rast, në bashkëbisedim me z. Kreshnik Ahmeti, zëvendësministër i MPJD-së, dhe zëvendësministren e Arsimit, znj. Edona Maloku Bërdyna, mëgimtarët u njoftuan për qëllimin e Karvanit dhe për programet që ofron MPJD-ja”, thuhet në njoftim.

Ky aktivitet, do të vazhdojë sot në Bogë të Pejës e në Mitrovicë, duke filluar nga ora 19:00 në muzeun e qytetit./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...