21.5 C
Pec
E martë, 21 Maj, 2024

Kastrati: Deri më tani në Zubin Potok kanë votuar 17 qytetarë

Agim Kastrati zyrtar i lartë komunal nga KQZ për Komunën e Zubin Potokut ka thënë se procesi zgjedhor gjatë ditës ka shkuar mirë.

Në një prononcim për Telegrafin ai ka thënë se ashtu si komunat tjera edhe këtu pjesëmarrja ka qenë shumë e ulët.

“Ne si KQZ u kemi dhënë mundësi votuesve të votojnë. Situata është si është. Deri tani kanë votuar 17 votues, apo 0.25 për qind e trupës elektorale. Procesi është zhvilluar pa asnjë incident”, ka deklaruar Kastrati.

Ai thotë se moti nuk ka qenë aspak i përshtatshëm por janë marrë masa.

“Sidomos në kontejnerë temperaturat kanë qenë shumë të ulëta, por anëtarët e qendrave të vendvotimit janë përgatitur dhe janë veshur pak më trashë”.

Kastrati ka thënë se materiali zgjedhor është shpërndarë në kohë dhe sipas tij kësaj radhe edhe ushqimin për komisionerët e ka siguruar KQZ.

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...