13.1 C
Pec
E mërkurë, 17 Prill, 2024

Kastrioti – Besa, takohen të shtunën, në derbin e madh të Superligës,,A,, të hendbollit.

Ballafaqimi derbi Kastrioti – Besa, do të jetë përballje në mes dy rivalëve kryesorë për të fituar titullin e kampionit në Superligën e hendbollit në konkurencën e meshkujve.

Në përballjen e fundit të pjesës së rregullt të garave fitore kishte shënuar Kastrioti, dhe aktulisht me 36 pikë, ka përparsi prej dy pikësh ndaj Besës, në krye të tabelës së klasifikimit.

Veq derbit Kastrioti – Besa, që zhvillohet të shtunën prej orës 19.00 edhe dy takime të tjera të javës së 20 në Superligën ,,A,, zhvillohen në të njejtën ditë dhe do të ndeshën, Vushtrria – Drita dhe Vëllaznimi – Prishtina.

Edhe grupi i ekipeve që garon në Superligën ,,B,, zhvillon të shtunën përballjet e javës së 20 dhe çiftet rivale janë, Trepça – Samadrexha dhe Drenica – Zhera.Njeshi.com

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...