9.1 C
Pec
E premte, 23 Shkurt, 2024

Katër migrantë vdesin duke u përpjekur të kalonin Kanalin Anglez

Katër migrantë që përpiqeshin të kalonin Kanalin për në Britani të Madhe vdiqën në ujërat franceze në orët e para të së dielës, tha një zëdhënës i prefekturës lokale për Reuters.

Varka e vogël u përmbys ndërsa u përpoq të nisej nga një plazh, tha zyrtari, duke shtuar se një person në gjendje kritike ishte dërguar në një spital në Boulogne të Francës veriore.

Gazeta lokale La Voix du Nord tha se rreth 70 njerëz po përpiqeshin të futeshin në një varkë të vogël dhe dhjetëra u nxorën nga uji i ftohtë gjatë përpjekjeve të shpëtimit gjatë natës në Wimereux, në jug të Calais, shkruan Reuters.

 

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...