5.8 C
Pec
E diel, 21 Prill, 2024

Katër të vdekur si pasojë e një aksidenti në Tepelenë të Shqipërisë

Katër persona kanë vdekur dhe dy të tjerë janë lënduar si pasojë e një aksidenti.

Ngjarja ndodhi mbrëmë rreth orës 19:00, në aksin rrugor Tepelenë – Memaliaj, ku ishin të përfshira tre vetura.

Siç raportojnë mediat shqiptare, ende nuk është bërë i ditur identiteti i viktimave nga ky aksident, derisa të lënduarit janë dërguar për trajtim mjekësor, në Spitalin Rajonal Gjirokastër.

Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave dhe shkakut të aksidentit.

Nga pamjet e publikuara nga ABC News shihet se veturat janë pothuajse të shkatërruar plotësisht./Njeshi/
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...