10.2 C
Pec
E premte, 23 Shkurt, 2024

Katër vjet nga vdekja e bilbilit të Kosovës, Nexhmije Pagarusha

Data 7 shkurt e vitit 2020 shënoi vdekjen e këngëtares nga Kosova Nexhmie Pagarushës. Ajo u nda nga jeta në moshën 86-vjeçare.

Sot janë bërë 4 vite që nga dita e vdekjes së ‘Bilbilit të Kosovës’.Muzika ku ajo identifikohej më shumë ishte ajo e lehtë, popullore qytetare dhe popullore kosovare.

Kur flitej për të, përdoreshin shumë epitete si: Bilbili i Kosovës, Mbretëresha e Këngës Shqipe, Primadona e Melosit Popullor./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...