2.6 C
Pec
E enjte, 26 Janar, 2023

KEDS me punime në rrjet, lagjet e Pejës që i nënshtrohen ndërprerjeve

Kompania për Distribuimin e Energjisë Elektrike në Kosovë (KEDS) njofton se të enjten (26.01.2023) do të kryhen punime për siguri të sistemit energjetik dhe si rezultat në disa lokalitete do të ketë ndërprerje të rrymës.

Ky do të jetë orari i ndërprerjes së energjisë elektrike në rajonin e Pejës.

Për shkak të punëve që duhet të kryhen sipas pëlqimit elektro-energjetik dhe projektit të aprovuar, si dhe rekomandimeve nga komisioni i pranimeve teknike nga ora 12:00 deri në ora 16:00 pa energji elektrike do të mbeten:

TS 110/10 kV Peja 2 do të ndërprehet:

Dalja 10 kV Dardania 2 (kodi: 51000004) nga ora 12:00 deri në ora 16:00

Vendet: Rrugët: Ahmet Shala (një pjesë), Ardian Kelmendi (një pjesë), Ardian Krasniqi, Beteja e Junikut (një pjesë), Bike Aliu (një pjesë), Brigada 133 (një pjesë), Demostratat e vitit 1981, Elez Geci, Fetah Selca (një pjesë), Françesko Gjyzepe Bider, Hysen Bajri (një pjesë), Hysni Komoni, Muharrem Mitrovica (një pjesë), Myrtë Zeneli, Ploja e Rugovës, Qerim Begu, Salih Çeku, Sami Frashëri, Tefik Çanga (një pjesë), TMK-së (një pjesë), Tranziti (një pjesë), Viktimat e Pejës si dhe një pjesë e fshatrave Bellopojë dhe Raushiq./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...