12.4 C
Pec
E martë, 16 Prill, 2024

KEDS ndërtoi rrjet të ri për mbi 10 fshatra të Pejës dhe bizneset përreth

KEDS ka vazhduar me implementimin e projekteve investive në tërë territorin e Kosovës. Investimi i radhës ishte në zonën e Pejës, me projektin e quajtur LP Pejë- Zahaqi/2.

Me ndërtimin e këtij largpërçuesi janë krijuar 5 dalje, nga ku përfitojnë mbi dhjetë fshatra të kësaj ane dhe gjithashtu janë krijuar linja të veçanta edhe për bizneset.


Këto linja të reja kanë përmirësuar shumë rrjetin energjetik dhe kapacitetin bartës dhe gjithashtu ua kanë lehtësuar shumë punën bizneseve që operojnë në këto anë.

Implementimi i këtij projekti ka bërë që 1500 familje të kësaj zone të kenë energji elektrike shumë më të mirë.

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...