5.8 C
Pec
E diel, 21 Prill, 2024

KEK prezanton sot investimet mjedisore në Termocentralin Kosova B

Ministri Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, Fatmir Matoshi, do të vizitoi Termocentralin Kosova B në Korporaten Energjetike të Kosovës (KEK).

Qëllimi i kësaj vizite është prezantimi i fillimit të investimeve madhore mjedisore në Termocentralin Kosova B, nga ana e menaxhmentit të KEK-ut. 

Po ashtu gjatë ditës së sotme Ministri i Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, Fatmir Matoshi do të takohet edhe me kryetarin e Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti.

Temë e diskutimit do të jetë bashkëpunimi mes MMPH-së dhe Komunës së Prishtinës për çështjet si hartat zonale, krijimi i zonave të gjelbra, gjelbërimi vertikal, veturat elektrike, policia mjedisore si dhe tema të tjera mes dy institucioneve. 

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...