20.9 C
Pec
E hënë, 22 Korrik, 2024

Kënga që do ti bëj të vuaj mërgimtarët, lansohet “Malli për nënën” nga Shqiprim Latifi

Këngëtari kosovar Shqiprim Latifi ka publikuar këngën e tij të re të titulluar “Malli për nënën”.

Teksti i këngës është i ndjeshëm dhe emocionues për ata që kanë marrë rrugën për në kurbet dhe nuk kanë mundësinë të jenë pranë nënës.

Melodia dhe fjalët e kësaj kënge janë shpirtërore dhe prekëse, duke e bërë një këngë shumë të dashur për dëgjuesit, teksa përshkruhen ndjenjat e thella të djalit për nënën dhe rëndësinë e saj në jetën e tij.

Këtë talent të rrallë Shqiprimi e ka të trashëguar edhe nga motra, Merita Latifi, e cila po ‘godet’ me projekte të suksesshme muzikore./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...