20.5 C
Pec
E martë, 6 Qershor, 2023

Kërcënimet për bomba mbyllin dhjetëra shkolla në të gjithë Bullgarinë

Dhjetѱra shkolla anembanë Bullgarisë u mbyllën dhe nxënësit u evakuuan për të tretën ditë radhazi të mërkurën pas kërcënimeve me bombë që u bënë me e-mail dhe telefon.

Studentët u desh të evakuoheshin dhe policia ndërhyri për të kërkuar eksplozivë. Asnjë bombë nuk është gjetur deri më tani, njofton Euronews.

Motivi është i paqartë por me shkollat që përdoren si qendra votimi, ndërprerja mund të lidhet me zgjedhjet e përgjithshme të Bullgarisë të dielën.

Shumica e kërcënimeve të marra ishin drejtuar shkollave në kryeqytet, në Sofje si edhe në portet e detit të Zi, të Varnës dhe Burgasit./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...