17 C
Pec
E shtunë, 18 Maj, 2024

Këshilli i Etikës rekomandon suspendimin e profesorit Krasniqi, vendimi përfundimtar në dorën e Rektorit të UP-së

Këshilli i Etikës ka rekomanduar suspendimin e profesorit Xhevat Krasniqi, dhe dërgimin e rastit të tij në organet kompetente

Në mbledhjen e së martës, Këshilli i Etikës ka marrë vendim që kjo çështje t’i mbetet në dorë rektorit të Universitetit të Prishtinës, Qerim Qerimi.

Xhevat Krasniqi, profesor i rregullt pranë Fakultetin e Edukimit, është denoncuar nga 27 studente të Fakultetit të Mjekësisë për ngacmim seksual./Njeshi/

 

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...