-0.3 C
Pec
E premte, 8 Dhjetor, 2023

Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara nesër mbanë një takim urgjent për sulmin në Lindjen e Mesme.

Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara nesër mbanë një takim urgjent për sulmin në Lindjen e Mesme.

Lajmin e bëri të ditur vetë organi në një deklaratë të lëshuar pas sulmeve vdekjeprurëse nga terroristët e Hamasit në Izrael.

Këshilli do të mblidhet të dielën në orën 15:00 me orën lokale për të diskutuar “situatën në Lindjen e Mesme, duke përfshirë çështjen palestineze”, sipas një deklarate.

Kujtojmë që deri tani numri i viktimave ka shkuar në 198, ndërsa të plagosur janë 1610 persona.

Sulmi i sotëm është më seriozi që nga lufta 10-ditore midis Izraelit dhe Hamasit në vitin 2021, mediat izraelite raportuan përleshje midis grupeve militante palestineze dhe forcave të sigurisë në qytete në jug të Izraelit./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...