27.1 C
Pec
E martë, 23 Korrik, 2024

Këto janë prioritetet e AAK-së në shëndetësi

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës sot ka diskutuar disa prioritetet e shëndetësisë në kuadër të programit zgjedhor 2025-2028, të kësaj partie.

Ekspertët për shëndetësi i kanë renditur në këtë program 10 pika, në mesin e tyre:

“Decentralizimin e sistemit shëndetësor dhe autonomi të plotë për spitalet rajonale, duke i bërë ato kompetente për shërbime të profilizuara shëndetësore. Që të sigurojë buxhetin dyvjeçar për fondin e sigurimeve shëndetësore për gjithë qytetarët etj”./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...