15.2 C
Pec
E premte, 2 Qershor, 2023

Këto janë profesionet e dëmshme për zemrën e njeriut

Sipas një studimi të kryer nga Bupa, zemrat e disa njerëzve po plaken më shpejtë sesa pronarët e tyre.

Kompania Globale e Shëndetit ka anketuar rreth tetë mijë persona dhe ka studiuar profesionet e secilit individ si dhe ndikimin e profesionit në jetën e tyre, shkruan independent.co.uk.

Sipas këtij studimi, këto janë profesionet që nuk e rrezikojnë shëndetin e zemrës:

Mjekësia
Mesimdhënia
Kontabiliteti
Banka dhe Financa
Informatika
Shitjet me pakicë
Ndërsa profesionet që konsiderohen si të rrezikshme për zemrën e njeriut janë këto:

Puna fizike
Ransporti dhe logjistika
Ndërtimtaria
Puna e bamirësisë
Energjia elektrike dhe Ujësjellësi./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...