26.4 C
Pec
E hënë, 15 Korrik, 2024

Këto janë të mirat që vijnë nga xhenxhefili

Xhenxhifili ka përfitime të shumta shëndetësore dhe është shumë i mirë të konsumohet vazhdimisht.

Përmirëson qarkullimin e gjakut

Magnezi, kromi dhe zinku mund të ndihmojnë në përmirësimin e qarkullimit të gjakut dhe xhenxhefili i përmban që të tri këto elemente. Kur jeni të sëmurë me ethe dhe temperaturë, xhenxhefili është ilaçi më i mirë.

Ndihmon inflamacionet

Inflamacioni dhe dhimbja e vazhdueshme shkojnë dorë për dore dhe xhenxhefili njihet si anti-inflamator natyral.

Si ta përdorni xhenxhefilin?

Mund të jetë i freskët, pluhur apo i ëmbëlsuar, nuk ka fare rëndësi. Xhenxhefili mund të përdoret dhe gatuhet në mënyra të ndryshme.

Nëse jeni ftohur dhe dëshironi të shëroheni sa më shpejtë atëherë zieni xhenxhefilin në ujë të vluar, hidhini pak limon dhe një lugë mjaltë./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...