16.3 C
Pec
E premte, 14 Qershor, 2024

KFF Mitrovica fiton Kupën e Kosovës, duke mposhtur me rezultat të thellë KFF Kosovën

Në një ndeshje impresive, KFF Mitrovica ka arritur të triumfojë në ndeshjen finale të Kupës së Kosovës për femra.

Një fitore bindëse me rezultat 7-1 kundër KFF Kosova (VR) e ka siguruar atyre titullin prestigjioz në një duel që u zhvillua në Kampin Nacional të FFK-së në Hajvali.

Ky sukses i jashtëzakonshëm shënon mbylljen e një sezoni të jashtëzakonshëm për futbollistet e klubit mitrovicas, të cilat tani festojnë një arritje që jo shumë skuadra mund ta bëjnë: fitimin e dy titujve brenda të njëjtit sezon.

Me këtë fitore, ato konfirmojnë supremacinë e tyre në futbollin e femrave në Kosovë dhe vënë vulën mbi një sezon të suksesshëm me kurorëzimin e tyre si kampione të dyfishta.

Tifozët dhe mbështetësit e KFF Mitrovicës mund të festojnë me krenari pasi ekipi i tyre ka treguar që është forca dominuese në futbollin e femrave në vend, duke u shpallur fituese jo vetëm të ligës, por edhe të Kupës së Kosovës.

Fitoret e mëdha si kjo janë pasqyrë e punës, përkushtimit dhe talentit në nivelin klubor dhe padyshim se do të mbeten në kujtesën e futbollit të femrave kosovar për shumë kohë. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...