29.7 C
Pec
E premte, 12 Korrik, 2024

KFOR-i kryen ushtrim në kampion italian në Pejë

Ushtarët e misionit të KFOR-it në Kosovë kanë kryer ushtrimin për numër të madh të viktimave në kampion italian Villaggio Italia në Pejë.

KFOR-i ka njoftuar se me këtë trajnim synonte rritjen e nivelit të ndërveprimit të njësive kinetike që testuan procedurat e menaxhimit të incidenteve në skenar operacional shumë kompleks.

“KFOR-i vazhdon të zbatoj mandatin – bazuar në Rezolutën 1244 të Këshillit të Sigurimit të OKB-së të vitit 1999 – për të kontribuuar në mjedis të sigurt dhe liri të lëvizjes për të gjitha komunitetet që jetojnë në Kosovë”, thuhej veç të tjerash në njoftim./Njeshi/

 

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...