15.2 C
Pec
E premte, 2 Qershor, 2023

​KFOR-i shton praninë përgjatë vijës kufitare

Komanda Rajonale-Perëndim e KFOR-it ka zhvilluar aktivitetin “Eagle Nine”, me qëllim të rritjes së pranisë së trupave të KFOR-it, si përgjatë vijës kufitare administrative, ashtu edhe në disa nga zonat e thella të Kosovës.

Sipas njoftimit, njësitet italiane të KFOR-it, të përforcuara nga togat Maqedonisë së Veriut, Shqipërisë, dhe Moldavisë, kanë kryer vëzhgime statike, të mbështetura nga patrullimet mobile ditën dhe natën në komunat e Istogut, Shtërpcës, Hanit të Elezit, Kaçanikut, Rahovecit dhe Dragashit.

KFOR-i operon nën mandatin e Rezolutës 1244 të Këshillit të Sigurimit të Kombeve të Bashkuara të vitit 1999, për të siguruar një mjedis të sigurt dhe të sigurt dhe lirinë e lëvizjes për të gjitha komunitetet që jetojnë në Kosovë.

Postimi i plotë nga KFOR:

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...