13.8 C
Pec
E enjte, 30 Mars, 2023

KFOR-i trajnim evakues në Rahovec

Pjesëtarët e KFOR-it po vazhdojnë aktivitet trajnuese.

Kësaj radhe ata kanë zhvilluar një aktivitet të tërheqjes në komunën e Rahovecit.

Helikopterët e KFOR-it kanë simuluar evakuimin e personelit ushtarak nga baza në terren e Ekipit Ndërlidhës dhe Monitorues Austriak.

Stërvitja “Cobweb”, është ende duke vazhduar në pjesën perëndimore të Kosovës me asete të Komandës Rajonale në Perëndim./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...