9.5 C
Pec
E mërkurë, 28 Shkurt, 2024

KFOR-it mund ti bashkohen deri në 400 ushtarë gjerman

Misioni i Gjermanisë në NATO ka bërë të ditur se pjesëmarrja e Gjermanisë në misionin paqëruajtës, pasqyron përkushtimin për stabilizimin e paqes dhe sigurisë në rajon.

Në njoftim në “X” thuhet se deri në deri në 400 ushtarë gjerman mund të dislokohen në KFOR.

“Pjesëmarrja e Gjermanisë në Forcën kosovare të udhëhequr nga NATO (KFOR), një mision paqeruajtës ndërkombëtar në Kosovë që nga qershori i vitit 1999, pasqyron përkushtimin e saj për stabilizimin e paqes dhe sigurisë në rajon. Sipas mandatit aktual të pafund, deri në 400 ushtarë gjerman mund të dislokohen në KFOR”, thuhet tutje në njoftim./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...