15 C
Pec
E premte, 14 Qershor, 2024

KFOR: Vazhdojmë të zbatojmë mandatin bazuar në Rezolutën 1244 për mjedis të sigurt në Kosovë

KFOR vazhdon të zbatojë mandatin e tij, bazuar në Rezolutën 1244 të Këshillit të Sigurimit të OKB-së nga viti 1999, tha misioni.

Siç thonë ata, qëllimi është sigurimi i një mjedisi të sigurt për të gjitha komunitetet që jetojnë në Kosovë dhe liria e lëvizjes, në çdo kohë dhe në mënyrë të paanshme.

“KFOR-i është përgjigja e tretë e sigurisë, pas Policisë së Kosovës dhe EULEX-it, me të cilët punojmë në bashkëpunim të ngushtë”, ka thënë KFOR-i në platformën “X”. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...