15.7 C
Pec
E hënë, 25 Shtator, 2023

Khodorkovsky: Putinit po i vjen fundi, populli s’i beson më

Kritiku opozitar rus, Mikhail Khodorkovsky, ka deklaruar se rebelimi i mercenarëve të “Wagnerit” ishte shenjë që paralajmëron fundin e “mbretërimit të presidentit Vladimir Putin”.

Ai shkroi në Twitter se rebelimi i shefit të mercenarëve privatë, Yevgeny Prigozhin, i tregoi Perëndimit një skenar të mundshëm për ndryshimin e regjimit në Rusi dhe se forcat politike mund të pushtojnë Kremlinin. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...