0.2 C
Pec
E martë, 30 Nëntor, 2021

Kinemaja ‘Hyrije Hana’, së shpejti do të hapet në Gjakovë

Qytetit të Gjakovës do t’i shtohet një tjetër vlerë e madhe kulturore, kjo pasi do të bëhet hapja e Kinemasë “Hyrije Hana”.

Përmes postimi në “Facebook”, KINO e ka bërë të ditur se në fund të nëntorit pritet të bëhet edhe hapja e kinemasë në qytetin e Gjakovës.

KINO synon të shndërrohet në një destinacion të argëtimit, ku çdo gjë nis nga historia në raport me kërkesat e kohës për të ofruar eksperienca të reja me Kinemanë “Hyrije Hana, Damë Lounge dhe Amë Cakery, duke e bërë KINO-n një destinacion të veçantë të argëtimit për të gjitha moshat.

Aty ku adhuruesit e filmit tani do të kenë një destinacion të vërtetë të ndjekin filmat më të ri në teknologjinë e fundit digjitale 3D, si dhe teknologjinë më të re të zërit ‘Dolby Surround 5.1’, në sallën me një kapacitet prej 250 ulëseve, bashkë me ulëset VIP dhe ulëset familjare, ofron filmat premierë në kohë rekorde duke ofruar një përvojë të re të artit të shtatë.

Në këtë kinema pritet që shumë shpejt të prezantohen edhe filmat e njohur siç janë: “Zgjoi”, “Ghostbusters”, “House of Gucci”, “Eternals, Queenpins” etj. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...