8.7 C
Pec
E hënë, 26 Shkurt, 2024

Kinezi shënon gol në Spanjë-40.000.000 tifoz plus për Espanyol (VIDEO)

Wu Lei është futbollist i skuadrës spanjolle Espanyol. Në këtë ekip është transferuar në afatin kalimtar të dimrit nga ekipi Shanghai SIPG për 2 milion euro.

Është bërë lojtari parë Kinez që shënon në La Ligë, dueli mes Espanyol-Valladolid 3-1.

Sipas mediave në gadishullin Iberik këtë përballje në Spanjë e kanë shikuar afërsisht 177.000 persona. Ndërsa në Kinë ishin shumë të interesuar për të parë yllin e tyre, madje 40 milion kinezë e kanë përcjellur ndeshjen përmes ekraneve televizive.

“Më duhet kohë për tu përshtatur, është dallim i madh mes futbollit kinez dhe spanjoll, por besoj që do të jem i suksesshëm” u shpreh 27 vjeçari.

https://www.youtube.com/watch?v=XmMOSrYQy3M
]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...