20.5 C
Pec
E martë, 6 Qershor, 2023

Kirurgut në Vushtrri që dyshohet për marrje ryshfeti i caktohet masa e arrestit shtëpiak

Gjykata Themelore – Departamenti i Krimeve të Rënda në Mitrovicë ia ka caktuar masën e arrestit shtëpiak ndaj Isuf Zekajt, njërit nga kirurgët që akuzohen për marrje të parave për trajtimin e pacientëve në Spitalin e Vushtrrisë.

Lajmin e ka bërë të ditur avokati i Zekajt, Mahmut Halimi, i cili tha se Gjykata Themelore e ka refuzuar kërkesën e Prokurorisë Themelore për caktimin e masës së paraburgimit.

“Pas seancës së mbajtur në Gjykatën Themelore-Departamenti i Krimeve të Rënda në Mitrovicë në çështjen kundër Dr.Isuf Zekaj, u refuzua kërkesa për paraburgim e Prokurorisë Themelore dhe iu caktua masa e arrestit shtëpiak. Beteja vazhdon drejtë zbulimit te prapaskenave dhe hijeve të errëta”, ka shkruar Halimi.

Kujtojmë se në lidhje me rastin janë suspenduar tre kirurgë nga ana e Ministrisë së Shëndetësisë dhe një anëtar i bordit të ShSKUK-së është shkarkuar./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...