4.1 C
Pec
E mërkurë, 29 Nëntor, 2023

Klinaku: Një kryeministër që sulmon sistemin e drejtësisë dhe mediat, veç kryeministër nuk duhet të jetë

Ushtruesi i detyrës së kryetarit të OVL-UÇK, Faton Klinaku, ka kritikuar kryeministrin Albin Kurti për ‘sulmet’ që mbrëmë ka bërë ndaj mediave dhe sistemit gjyqësor.

Në profilin e tij në Facebook, ai ka shkruar se një kryeministër që sumon këta dy sektor vetëm kryeministër nuk është.

“Një kryeministër që sulmon sistemin e drejtësisë dhe mediat, veç kryeministër nuk duhet të jetë. ‘Ishalla e mrama me hajr, se keq i ka shteti punët’”, ka shkruar Klinaku./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...