12.4 C
Pec
E martë, 16 Prill, 2024

KLINË: Kapen me drogë, arrestohen katër persona

Policia Rajonale e Pejës bënë të ditur se ka arrestuar katër persona në Klinë, pasi që pas kontrollit të automjetit të tyre është gjetur një sasi e drogës.

Rasti ka ndodhur më datën 23.04.2019 rreth orës 18:20 në rrugën “Abedin Rexha”.

Me këtë rast është konfiskuar sasia e gjetur e substancës narkotike prej 21.6 gramë dhe lidhur me rastin është njoftuar edhe prokurori i shtetit dhe Njësiti i Drejtorisë për Hetimin e Narkotikëve DRP Pejë, të cilët kanë vazhduar me hetimin e këtij rasti.

Pas intervistimit të dyshuarve nga hetuesit rajonal, me urdhër të prokurorit shtetit, tre të dyshuar lirohen në procedurë të rregullt, ndërsa i dyshuari i katërt është ndaluar për 48 orë. /Njeshi/

Loading…
]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...