10 C
Pec
E martë, 27 Shkurt, 2024

Klop; i pa kënaqur me derbin Manchester United – Liverpool

Trajneri i Livepulit, Jyrgen Klop, e ka vlerësuar derbin e djeshëm në Premierligën angleze, ku u përball, Manchester United – Liverpool e që përmbyll pa gola, si një ballafaqim të dobët që në as një moment nuk ka arsyetuar epitetin e derbit te javës së 27 në elitën e futbollit anglez.

Shumë gabime pati në të dyja anët dhe kjo e bëri lojën tepër monotone, zëvendësimet në raste të tilla nuk mund të sjellin freski dhe ndryshim në lojë, por kjo isht ajo që ekipet patën mundësi të ofrojnë në këtë përballje ka thënë Klop.

Ky rezultat i ka shkuar më shumë për shtati Manchester Citit, që në kuadër të kësja xhiroje në mesjavë shënoj fitore ndaj Evertonit, me 2- 0 dhe kështu ka ngushtuar diferencën me Liverpulin që kryeson në tabelë në vetëm 1 pikë.

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...