24 C
Pec
E shtunë, 13 Korrik, 2024

Klubi i Bizneseve të Kosovës vazhdon takimet e rëndësishme në Washington

Klubi i Biznesit pati një takim shumë produktiv me Departamentin e Tregtisë së SHBA-së në Washington DC.

Diskutimet tona u përqendruan në forcimin e lidhjeve ekonomike midis Kosovës dhe Shteteve të Bashkuara, eksplorimin e rrugëve të reja per nxitjen e partneriteteve që mund të nxisin rritjen dhe inovacionin në të dyja rajonet.

Pikat kryesore nga takimi:

Strategjitë për të përmirësuar marrëdhëniet tregtare bilaterale.

Mundësitë për bizneset e Kosovës në tregun e SHBA-së dhe anasjelltas

Iniciativa bashkëpunuese për të nxitur investimet dhe zhvillimin ekonomik.

Ky takim shënon një hap të rëndësishëm përpara në misionin tonë për të promovuar potencialin e biznesit të Kosovës në një skenë globale.

Jemi optimistë për të ardhmen dhe mezi presim mundësitë e mrekullueshme që na presin përpara!

 

 

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...