16.1 C
Pec
E mërkurë, 7 Qershor, 2023

Klubi i La Liga shkarkon trajnerin

Elçe tani është në kërkim të një trajneri të ri.

Pak orë pas humbjes së në La Liga me rezultat 2-0 nga Real Sociedad, klubi njoftoi largimin e teknikut 47-vjeçar, Pablo Macin, duke e konsideruar atë si personin kryesor përgjegjës për ecurinë e ekipit.

Matsin mori drejtimin e Elçes nëntorin e kaluar dhe në këto katër muaj ai arriti vetëm dy fitore dhe tre barazime, ndërsa skuadra e tij pësoi shtatë humbje.

Spanjolli do të zëvendësohet nga Carlos Martinez deri në fund të sezonit  i cili ka një detyrë objektivisht të vështirë për të ndërmarrë pasi Elche ndodhet në fund të tabelës së La Ligas me vetëm 13 pikë dhe 13 pikë larg shpëtimit./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...