13.6 C
Pec
E shtunë, 30 Shtator, 2023

Klubi i Shahut “Peja” fitoi vendin e parë në Superligë, shahisti më i mirë i zgjodh pejani nga 116 garues

Përfundoi gara e shahut në Ligën e Parë, e cila zgjati 5 ditë dhe ku morën pjesë 14 klube me gjithsej 116 shahistë.

Vendin e parë, e fitoi Klubi i Shahut Peja dhe vendin e dytë Vllaznimi nga Gjakova.

Këto dy klube, tashmë do jenë pjesë e Superligës në shahun kosovar.

Shahisti më i suksesshëm në këtë garë u zgjodh pejani, Xhevdet Kurtbogaj.

shahistet

shahistet

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...