11 C
Pec
E shtunë, 2 Mars, 2024

Komandanti i KFOR-it e përfundon vizitën në Shqipëri

Komandanti i KFOR-it, Ozkan Ulutash, e ka përfunduar sot një vizitë pune në Shqipëri.

Në platformën X, KFOR shkruan se u zhvilluan takime dhe diskutime të rëndësishme në Tiranë për një sërë çështjesh që lidhen me sigurinë e përbashkët.

“KFOR-i vazhdon të luajë një rol kyç në mbështetje të sigurisë rajonale duke përmbushur mandatin e tij të OKB-së – bazuar në Rezolutën 1244 të Këshillit të Sigurimit të OKB-së të vitit 1999 – për të ofruar një mjedis të sigurt dhe të sigurt për të gjitha komunitetet që jetojnë në Kosovë”, thuhet në njoftim/Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...