27.8 C
Pec
E enjte, 25 Korrik, 2024

Komandanti i KFOR-it i shkon për vizitë Hysenit, flasin për sigurinë e dialogun

Kryetari i Gjilanit Alban Hyseni, është takuar me komandantin e KFOR-it  Ozkan Ulutash.

Në takim është diskutuar për sigurinë, aktivitetet e KFOR-it dhe mbështetjen ndaj dialogut të lehtësuar nga BE-ja.

I pari i Gjilanit, tha se kishte nderin që të pres për vizitë shefin e misionit të NATO-s në Kosovë.

“Bashkëbiseduam për tema e çështje të ndryshme, nga siguria në vendin tonë e deri te përvojat e ndryshme të gjeneralit Ulutaș”, tha Hyseni.

Kryetari i Gjilanit, shtoi se bashkëpunimi me KFOR-in vazhdon të jetë esencialisht i nevojshëm për sigurinë e regjionit dhe Ballkanit.

Më tej, ai shtoi se janë për siguri, paqe dhe jetë të qetë, për të gjithë pa dallim në Kosovë.

Nga ana tjetër, Ulutash theksoi angazhimin e qëndrueshëm të KFOR-it në mbështetje të stabilitetit rajonal. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...