17.2 C
Pec
E shtunë, 3 Qershor, 2023

Komandanti i KFOR-it shkon në Shqipëri, diskuton me zyrtarët e mbrojtjes për situatën e sigurisë në Kosovë

Komandanti i KFOR-it, gjeneralmajor Angelo Michele Ristuccia po qëndron për vizitë zyrtare në Shqipëri.

Ristuccia në Tiranë u takua sot me ministrin Mbrojtjes Niko Peleshi dhe Arben Kingjin, shef i Shtabit të Përgjithshëm të Forcave të Armatosura.

“Ministri Peleshi dhe gjeneralmajor Ristuccia diskutuan për situatën e përgjithshme në zonë dhe përpjekjet e vazhdueshme të KFOR-it për siguri të qëndrueshme në Kosovë dhe në mbarë rajonin”, thuhet në njoftimin e KFOR-it.

KFOR-i thotë se mbetet plotësisht i fokusuar në zbatimin e përditshëm të mandatit të tij për të siguruar një mjedis të sigurt dhe të sigurt dhe lirinë e lëvizjes për të gjithë njerëzit që jetojnë në Kosovë.

Detaje të tjera nuk janë dhënë nga ana e KFOR-it për arsyet e vizitës./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...