27.1 C
Pec
E martë, 23 Korrik, 2024

Komandanti i ushtrisë ukrainase publikon pamjet ku shihet shkatërrimi i makinerisë luftarake ruse

Komandanti i Forcave Mbrojtëse të Ukrainës, Oleksandr Syrskyi, ka publikuar një video kur forcat mbrojtëse luftojnë ashpër kundër Rusë.

Në videon e publikuar shihet sesi pajisjet, municioni dhe autoblindat e ushtrisë ruse.

Ndryshe që nga marrja e armëve të reja nga vendet e perëndimit, ukrainasit po arrijnë me sukses të parandalojnë sulmet ruse në rajone të ndryshme të Ukrainës.

Madje me artilerinë e rëndë po shkatërrojnë makinerinë luftarake të trupave të Vladimir Putinit.

Së fundmi ata ishin cak i shpeshtë i sulmeve me HIMARS, sistemin e avancuar raketor amerikan – që i është dhënë ukrainasve nga SHBA-të. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...