8.3 C
Pec
E premte, 19 Prill, 2024

Kombëtarja ka rast të mirë për të përmirësuar imazhin

Kombëtarja shqipëtare e futbollit sonte do të jetë mysafir i Andorës, në kuadër të takimeve kulifikuese për kampionatin Europian të futbollit. Ndonëse Andora, vlerësohet një kundështar modest humbja nga Turqia në Shkodër dhe largimi i Panuqit do të ketë nikimin e vet në përballjen e sontme.

Siq dihet Kombëtarën do ta drejtoj Evin Bulku, ish anëtarë i Kombëtarës dhe që ishte afër Kombëtarës, gjatë kohës së Panuqit, por si trajner i ri do të ketë një sporvë mjaftë të rëndë në këtë ballafaqim.

Bulku, në një konfernecë për media ka deklaruar se pret angazhim maksimal të futbollistëve në mënyrë që nga kjo ndeshje të dilet me fitore. Ndonëse Andora, nuk ka ndonjë skuadër e cila mund të ketë synime të mëdha rrethanat në Kombëtaren tonë janë të vështirsuara që kërkojnë kujdesë dhe angazhim maksimal nga të gjithë. Andora në takimin e parë ka pësuar humbje nga Islanda me rezultat 2 – 0.

Kombëtarja Shqipëtare sonte duke filluar nga ora 20:45 përballet me Andorën, ndërsa edhe dy takime të tjera të grupit H, zhvillohen sonte prej orës 18:00 ballafaqohen Turqia – Moldavia dhe prej orës 20:45 përballën Franca – Islanda./Njeshi

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...