8.2 C
Pec
E shtunë, 2 Mars, 2024

Komisioni Hetimor Parlamentar për rezervat shtetërore sot diskuton rreth angazhimit të ekspertëve

Komisioni Hetimor Parlamentar i cili është formuar në lidhje me procedurat për furnizimin dhe menaxhimin me rezervat shtetërore do të diskutojë sot rreth angazhimit të ekspertëve.

Mbledhja që pritet të nisë nga ora 13:00 do të mbahet pasi gjatë vitit të kaluar janë ngritur dyshime për keqpërdorim dhe abuzim me rezerva shtetërore.

Në lidhje me këtë çështje vitin që shkoi u patën arrestuar disa persona, ndërsa vetë komisioni pati dështuar disa herë të formohej pasi deputetët e VV-së që janë pjesë e këtij komisioni nuk ishin të pranishëm. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...