10.2 C
Pec
E diel, 3 Dhjetor, 2023

Komisioni për Punë të Jashtme, shqyrton platformën për dialogun Kosovë – Sërbi

Sot pritet të mbledhet Komisioni për Punë të Jashtme, i cili do të shqyrtoj platformën pë dialog, në mes Kosovës dhe Serbisë.

Ky komision sot do të shqyrtoj edhe projektligjin për detyrat, përgjegjësitë dhe kompetencat e delegacionit shtetëror të Republikës së Kosovës, në procesin e dialogut me Sërbinë.

Pojektligji, pirtet shpetë të votohet në parlamentin e Kosovës, ndërsa partitë opozitare kanë paralajmëruar se këtë projektligj nuk do ta votojnë.

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...