11.8 C
Pec
E mërkurë, 17 Prill, 2024

Komuna e Mitrovicës Veriore: 300 euro për fëmijët e lindur më 2024, çiftet e reja 500 euro

Komuna e Mitrovicës Veriore ka vendosur të ndajë subvencione për fëmijët e lindur në vitin 2024 si dhe për çiftet e reja.

Familjet e fëmijëve të lindur në vitin 2024 do të subvencionohen me 300 euro, ndërsa çiftet e reja me 500 euro. Për këtë ka njoftuar Komuna e Mitrovicës së Veriut përmes një njoftimi në Facebook.

Premtimin për të dhënë nga 500 euro për secilën nënë që lind fëmijë në Rahovec, e ka mbajtur edhe kryetari i kësaj komune, Smajl Latifi.

Çdo nënë që lind në Qendrën Kryesore të Mjekësisë Familjare “Fahredin Hoti” në Rahovec do të përfitojë 500 euro./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...